Informacje ogólne - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

ul. A. Mickiewicza 24

NIP szkoły: 9461816709

Godziny zajęć: 7.30 – 17.10  dwie zmiany

Język obcy: język angielski w kl. I-III i kl. IV-VIII, język niemiecki w kl. VII, VIII

Zajęcia pozalekcyjne – koła zainteresowań: polonistyczne, historyczne, informatyczne, teatralne, plastyczne, matematyczne, przyrodnicze, teatralne, chór, SKS-y (szkolne kluby sportowe).

Obiekty sportowe – dwie sale gimnastyczne i boisko.

W szkole zatrudniony jest pedagog, pedagog specjalny, logopeda, psycholog.

Szkoła dba o pełne bezpieczeństwo swoich uczniów, wyposażona jest w gabinety: stomatologiczny i lekarski z pielęgniarką.

Szkoła posiada dwie pracownie informatyczne z dostępem do internetu oraz dwie pracownie mobilne.

Funkcję dyrektora szkoły pełni pani mgr Danuta Giletycz, a wicedyrektorami są: pani mgr Krystyna Wycichowska i pani mgr Iwona Chłopek.

Baza szkoły:

Na parterze: szatnie, świetlica szkolna, stołówka, sale klas IV-VIII, sekretariat, gabinet dyrektora, pokoje administracji oraz gabinet logopedy.

Na półpiętrze: mała i duża sala gimnastyczna

Na I piętrze: pokój nauczycielski, gabinet v-ce dyrektorów, biblioteka, sale klas I-III, sala komputerowa, sala klas IV-VIII, gabinet stomatologiczny, sklepik.

Na półpiętrze: pokój pedagoga specjalnego i logopedy

Na II piętrze: sale przedmiotowe klas IV-VIII, gabinet lekarski.