13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 21:10

13 kwietnia to Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W 2017 roku nasza Szkoła przystąpiła do programu „Katyń … ocalić od zapomnienia”, w ramach którego został zasadzony Dąb Pamięci oraz odsłonięta tablica upamiętniająca zamordowanego w Katyniu nauczyciela naszej szkoły - Jerzego Burdzińskiego. Uczniowie klas VII a i VII c oraz uczeń klasy VIII a wzięli udział w apelu z elementami inscenizacji nawiązującej do tych tragicznych wydarzeń. Tło muzyczne zaprezentował chór pod opieką pani Małgorzaty Matras-Kuśmirek, a scenografię przygotowała pani Agnieszka Mędrek.

Po apelu występujący uczniowie oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z Panią Dyrektor Danutą Giletycz złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod zasadzonym pod szkołą dębem i tablicą pamiątkową.

Iwona Cudak, Agnieszka Rosochacka-Wójtowicz