Klasa 3a w Instytucie Pamięci Narodowej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 02.05.2024, 16:47

Klasa 3a w Instytucie Pamięci Narodowej

Uczniowie klasy 3a zaciekawieni najsłynniejszym kapralem Polskich Sił Zbrojnych Misiem Wojtkiem udali się do Instytutu Pamięci Narodowej, by uczestniczyć w warsztatach „Zwierzęca Brygada”.

Na miejscu usłyszeli historię innych zwierząt pomagających żołnierzom w trakcie I i II wojny światowej. Był więc pies Ciapek- maskotka 305 Dywizjonu Bombowego, małpka Betty służąca dla załogi niszczyciela ORP Błyskawica, kotka Kicia, która jeszcze przed wybuchem wojny w 1939 r. znalazła się na pokładzie ORP "Burza" oraz wiele innych. Prawdziwe historie zwierząt zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wykonania pamiątkowej przypinki. Dziękujemy Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie za fantastyczną lekcję historii. Zapamiętamy ją na długo!