Mechaniczny czyta bajki - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 28.11.2023, 10:24

Mechaniczny czyta bajki

W dniu. 24. 11. 2023 nasza szkoła wzięła udział w niezwykłej akcji "Mechaniczny czyta bajki!" Razem z dziećmi z klas IIa i IIc, oraz pracownikami Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej stworzyliśmy bajkę, której bohaterami są średnicówka Hania i mikromierz Mateusz!

W tej magicznej opowieści, Hania i Mateusz postanowili uciec z Centrum Innowacji i Nowoczesnych Technologii, by odwiedzić Zamek Lubelski. Tam natknęli się na tajemnicze wrota, które przeniosły ich aż do XVI wieku, do historycznego Lublina!
Podczas podróży po zamierzchłych czasach spotkali samego Jana Kochanowskiego, który z wielkim zaciekawieniem wysłuchał ich przygód. Oprócz tego, dzieci miały okazję spotkać wędrującego po korytarzach naszej szkoły patrona, który zajrzał do biblioteki. Jan Kochanowski powiedział do uczniów: "Drodzy uczniowie, moje serce jest pełne radości widząc, jak wspaniale rozwijacie się w tej szkole. Pamiętajcie, że literatura to skarbnica wiedzy, a słowo jest potężnym narzędziem. Starajcie się czytać, pisać i wyrażać swoje myśli. Niech Wasze słowa będą zawsze uczciwe i mądre, niech niosą światło prawdy."
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - dzieciom, nauczycielom świetlicy szkolnej, p. Beacie Góra z biblioteki, mgr inż. Ewelinie Kosickiej z Politechniki Lubelskiej za realizację tej niezwykłej akcji! To kolejny krok w kształtowaniu kreatywności i zainteresowań naszych uczniów!