PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z JANEM KOCHANOWSKIM - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 25.11.2023, 15:34

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z JANEM KOCHANOWSKIM

W listopadzie uczniowie kl.1b i kl.1d brali udział w Pasowaniu na Czytelnika Biblioteki Szkolnej. Podczas przygotowania do uroczystości dzieci odpowiadały na pytania i zagadki dotyczące biblioteki, książek, baśni, bajek, czy wierszy. Pytania zadawał patron naszej szkoły - Jan Kochanowski, którego rolę przejęli starsi uczniowie: Karol i Norbert z klasy 8a. Nagrodą za prawidłowe odpowiedzi była karta biblioteczna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością odgadywały proponowane zadania.

Przy popiersiu Jana Kochanowskiego uczniowie z wielką uwagą słuchali rad Mistrza Jana dotyczących książek i wartości czytania. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego Ślubowania na książkę oraz Pasowanie na czytelników, którego dokonała Pani Dyrektor Danuta Giletycz. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Czytelników Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Po dotarciu do celu, którym była biblioteka dzieci z radością przemierzyły trasę między półkami obserwując z szeroko otwartymi oczami księgozbiór. Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, regulamin biblioteki, oraz wypożyczyły pierwszą książkę. W tym momencie radość nowych gości była największa!
Serdecznie dziękuję naszym nowym czytelnikom, pani dyrektor oraz obecnym nauczycielom, którzy przygotowali Was na spotkanie z książką. Dziękuję także p. Ani Goduli oraz p. Paulince Maciak za ich nieocenioną pomoc w przygotowaniu uroczystości.
Beata Góra