Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 02.04.2024, 18:38

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice 🩵🩵🩵

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – wyjątkowy dzień, który ma na celu zwiększenie wiedzy oraz zrozumienia autyzmu, a także wsparcie dla osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Jako społeczność szkolna, chcemy wyrazić naszą solidarność oraz wsparcie dla naszych kolegów i koleżanek z autyzmem. Autyzm dotyka wiele osób w różnorodny sposób, dlatego tak ważna jest świadomość, która pozwala na lepsze zrozumienie, akceptację i wsparcie tych, którzy z nim żyją. Wspólnie możemy tworzyć przestrzeń otwartą na różnorodność i włączenie, w której każdy czuje się akceptowany i ceniony. W związku z tym, zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w jutrzejszym dniu solidarności – prosimy o ubranie się na niebiesko, kolor symbolizujący świadomość autyzmu. Niebieski strój będzie naszym wspólnym gestem wsparcia i akceptacji, a także przypomnieniem o znaczeniu edukacji i zrozumienia wobec osób z autyzmem.

Dziękujemy za okazanie solidarności i wspieranie ważnej sprawy. Razem możemy robić różnicę!  🩵🩵🩵