TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 20.10.2023, 17:37

TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Od poniedziałku 16 do 20 października w świetlicy szkolnej trwał „Tydzień zdrowego odżywiania”. Prawidłowe odżywianie dzieci jest szczególnie istotne, gdyż stanowi bazę, na której spoczywa rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dziecka.

Dlatego też zajęcia prowadzone w minionym tygodniu miały na celu wdrażanie do odpowiednich nawyków żywieniowych naszych wychowanków. Okres ten był pełen różnorodnych form aktywności. Dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia na podstawie Książki B. Szymanek „ Wiem jak zdrowo jeść ”, następnie zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia, wykonywały prace plastyczne dotyczące zdrowego odżywiania. Słuchały piosenek o owocach i warzywach, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy wykorzystaniu skakanek, hula- hop, piłek, woreczków gimnastycznych.