Uwaga konkurs!!! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 26.03.2024, 18:24

Uwaga konkurs!!!

Wyobraź sobie dzień 7 czerwca 2124r. Przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 świętują kolejny jubileusz – 200 lat. Otwierają pozostawioną przez nas kapsułę czasu, a tam ….. Twoja praca z czasów, kiedy w szkole jeszcze używaliśmy papierowego zeszytu , długopisu i kredek. Jeżeli chciałbyś, aby właśnie Twoja praca odbyła podróż w czasie, zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych:

• Uczniowie klas IV- VI redagują pracę zatytułowaną „Mój niezapomniany dzień w szkole”
• Uczniowie klas VII-VIII redagują pracę zatytułowaną „ Moja szkoła i ja.”

Prace powinny być wykonane na papierze kancelaryjnym w linię lub kratkę pismem odręcznym . Jury w składzie :
• pani dyrektor Danuta Giletycz
• pani Lidia Chudzik
• pani Agnieszka Potębska
• pani Urszula Raszewska
• pani Agnieszka Rosochacka –Wójtowicz

będzie brało pod uwagę następujące kryteria :
• twórcze podejście do tematu,
• estetykę wykonania pracy ,
• staranność pisma,
• poprawność językową ,
• poprawność ortograficzną i interpunkcyjną .

Forma pracy dowolna, np. opowiadanie , list , kartka z dziennika , wiersz, felieton, reportaż

Prace prosimy przynosić do nauczycieli języka polskiego do 26.04.2024r.
Najlepsza praca z każdego poziomu klas zostanie umieszczona w jubileuszowej kapsule czasu . Na uczniów , którzy wezmą udział w konkursie i spełnią jego kryteria, czeka niespodzianka od nauczycieli języka polskiego – ocena celująca.