ZATRZYMUJEMY WSPOMNIENIA, CZYLI TWORZYMY KAPSUŁĘ CZASU - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lublinie

Tag img 09.04.2024, 20:13

ZATRZYMUJEMY WSPOMNIENIA, CZYLI TWORZYMY KAPSUŁĘ CZASU

PROJEKT EDUKACYJNY Z OKAZJI STULECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W LUBLINIE PRZEZNACZONY DLA UCZNIÓW KLAS I-VIII

kapsuła czasu

Stulecie szkoły to niewątpliwie doniosłe wydarzenie. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować Kapsułę Czasu. Dnia 07.06.2024 r. ukryjemy ją podczas jubileuszu szkoły.
CEL PROJEKTU:

1. Budowanie więzi międzypokoleniowej.
  2. Rozwijanie kreatywności i wyobraźni oraz kształtowanie postaw patriotycznych.
  3. Uwrażliwienie uczniów na dostrzeganie i pielęgnowania dziedzictwa narodowego.

WPROWADZENIE:
Kapsuła Czasu to miejsce, w którym możemy schować nie tylko przedmioty, ale tak-że nasze myśli i uczucia. Nasze pasje, marzenia i życiowe osiągnięcia. Jest nośnikiem hi-storii, tradycji i wartości. Ukrywamy w niej „kawałki naszego życia”, by przekazać je przyszłym pokoleniom. To symboliczne dziedzictwo, które pomaga nam zrozumieć, jak zmieniamy się wraz z biegiem lat. Stanowi ona przystanek, w którym możemy zatrzymać ulotne chwile i refleksyjnie spojrzeć na naszą przyszłość. Jednocześnie pozostawiając dla przyszłych pokoleń wizję naszego czasu. Jest przekazem, który może okazać się bezcenny dla naszych potomków, pozwalając im lepiej zrozumieć naszą epokę i nas samych.
ZADANIE:

1. Klasy I – VIII na zajęciach z wychowawcą wykonały „KARTKĘ Z PAMIĘT-NIKA” na temat: CO SCHOWAĆ DO KAPSUŁY CZASU?
  2. Praca od 1 do 2 stron A4. Dowolna forma.
  3. Oprócz zaprezentowanych rzeczy można umieścić wspomnienia, sukcesy uczniów lub komentarze bieżących wydarzeń.
  4. Kartka z pamiętnika może zawierać rysunki, zdjęcia, ilustracje.

TERMIN:
Prace należy dostarczyć do 25.04.2024 roku. Kartki z pamiętnika zostaną opubliko-wane na stronie www. naszej szkoły. Najpiękniejsze i najciekawsze umieścimy w Kapsule Czasu.

organizatorzy:
Hanna Głos, Beata Góra, Grażyna Krasoń